(předpokládané dokončení v roce 2023)
Předmětem pokračující obnovy projektu je oprava obvodového ambitu kostela včetně rekonstrukce sochařské výzdoby. Současně budou v rámci projektu restaurovány historické varhany na kůru kostela, a to jak varhanní skříň, tak samotný nástroj.
(předpokládané ukončení obnovy II. etapy v roce 2023)
V roce 2022 byla zahájena na jižní fasádě první etapa obnovy a restaurování venkovních omítek, včetně kamenných prvků a vnějších oken a v roce 2023 byla provedena druhá etapa obnovy a restaurování venkovních omítek tentokráte na severní fasádě.
(dokončeno v roce 2023)
Předmětem projektu je obnova interiéru a exteriéru kostela spočívající v opravě krovu, obnově fasády, kompletní opravě elektroinstalace, opravě a doplnění osvětlení, restaurátorském ošetření vybraných částí interiéru a mobiliáře, obnově interiérové výmalby kostela a provedení úprav v nejbližším okolí spočívající v úpravách nivelety okapového chodníku, úpravě odvodnění a vybudování přípojky splaškové kanalizace.
(částečně dokončeno v roce 2023)
Na kostele sv. Vojtěcha v Telči se v letošním roce 2023 dokončila druhá etapa obnovy šindelové střechy. Jedná se o stavební unikát, proto byla potřeba při opravě kontzultace se zástupci NPÚ.
(částečně dokončeno v roce 2023)
V neděli 25. 6. 2023 proběhlo žehání zrekonstruovaného kostela sv. Jakuba Staršího v Moravské Nové Vsi, kde udeřilo v červnu 2021 tornádo. „Byla to obrovská dřina,“ přiznal na konci slavnostní mše svaté stavbyvedoucí oprav kostela Aleš Taufar.
(dokončeno v roce 2023)
Předmětem oprav byla statika objektu kostela, a to zejména krovy. Dále také zajištění pilířů, které jsou z mramoru a byly degradované na tolik, že hrozil jejich pád.
(dokončeno v roce 2022)
Kapli sv. Rocha v Mikulčicích poničilo 24. června 2021 tornádo a v roce 2022 se podařila dokončit její obnova. Tornádo tehdy zasáhlo nejvíce obce Hrušky, Moravskou Novou Ves, Lužici a právě Mikulčice.
(projekt byl dokončen na konci roku 2022)
Cílem projektu je celková obnova původního stavu unikátní raně barokní stavby kostela, a to jak z hlediska stavebně technického, tak z hlediska architektonického.
„Žijeme v době plné změn, vidíme, co už jsme dokázali. Nikdo neví, co přinese zítřek, ale jsme u toho, když jej vytváříme, svojí prací, pílí, talentem a svými sny. Píšeme příběhy, kterými měníme náš kraj.“, řekl Pavel Vlk, autor a manažer projektu.
(dokončeno v roce 2022)
Na kostele Povýšení sv. Kříže v Drásově proběla v roce 2022 kompletní oprava střechy, výměna sanktusníku (věžičky nad presbytářem) a hromosvodu. Tato oprava získala v soutěži Vesnice roku v Programu obnovy venkova ocenění "zlatá cihla".
(dokončeno v roce 2022)
Cílem restaurátorského zásahu je obnova rehabilitace barokní podoby vstupu a okolí kostela Nanebevzetí Panny Marie v Rancířově. Tato část památky byla ve značně zanedbaném stavu a hrozil postupný zánik některých prvků a ztráta cenných detailů tohoto barokního celku. Cílem je zde jednota ve výrazu a výpovědi památky, bez snahy odstranit pozdější cenné přestavby a zásahy.
(dokončeno v roce 2022)
Vlhkost, nefunkční odvětrávání, opadané omítky. Tak vypadala hrobka příslušníků rodu Kouniců, majitelů slavkovského panství.
(dokončeno v roce 2022)
Předmětem projektu byla oprava tohoto poškozeného vnějšího opěrného pilíře na severní straně objektu kostela Všech svatých v Rájci-Jestřebí.
(dokončeno v roce 2022)
Oprava věže kostela byla vyvolána havarijním stavem krovové konstrukce z roku 1903. Dřevokaznými činiteli byly poškozeny zejména pozednice, nosný rošt a hrotnice v takové míře, že nebylo možno uvažovat o smysluplné opravě krovu a přistoupilo se k jeho náhradě kopií.
(dokončeno v roce 2022)
V rámci realizace byla demontována stará střešní krytina z Pz plechu a rovněž i dřevěné bednění, poté bylo bednění opět namontováno, konstrukce krovu očištěna a došlo k aplikaci chemické ochrany dřeva proti biotickým škůdcům.
(dokončeno v roce 2020)
Cílem projektu byla revitalizace a zpřístupnění zahrad v areálu Národní kulturní památky Petrov v Brně.