Aktuality

Náhled

Mistři sklenáři obnovují vitráže pro kostel v Moravské Nové Vsi

Publikováno: 29.6.2022

Loňské tornádo připravilo kostel sv. Jakuba Staršího v Moravské Nové Vsi o střechu, poničilo věž s hodinami, zvony a také vitráže.
A právě na obnově 12 vitrážových oken v těchto měsících pracují mistři sklenáři z restaurátorské dílny v Opočně na Rychnovsku. "Vitráže v kostele restaurujeme podle fotografií", popisuje sklenář
Vítězslav Zilvar.
Více v reportáži stránkách Českého Rozhlasu Hradec Králové a ČR Brno.

Náhled

Rotunda pod kostelem sv. Hippolyta na Hradišti ve Znojmě

Publikováno: 22.5.2022

Rotunda z poloviny jedenáctého století. To je nejvýznamnější nález brněnských archeologů v kostele sv. Hippolyta na Hradišti ve Znojmě. Svými rozměry ji nepředčí žádná rotunda na Moravě ani v republice.
„Chceme historickým památkám vrátit život a tyto nálezy nás vybízí ke kreativitě a úctě,“ uvedl Pavel Vlk, manažer stavebních investic Biskupství brněnského, který objekt spravuje.
Více na facebookové stránce Události Brno a na stránkách Znojemského deníku.

Náhled

Kostel sv. Jakuba v Brně získá novou střechu i vyhlídku

Publikováno: 2.3.2022

V kostele sv. Jakuba v Brně začala rozsáhlá rekonstrukce. „Zásadní opravou projdou kamenné prvky na fasádě, a to konkrétně jejich zakončení opěrných pilířů,“ přiblížil manažer projektu z Biskupství brněnského Aleš Taufar.

Celou reportáž z kostela najdete na stránkách ČT24Na rekonstrukci kostela můžete přispět prostřednictvím webu.

Náhled

Práce v kostele Nanebevzetí Panny Marie v Předklášteří skončí v polovině roku

Publikováno: 28.2.2022

Kompletní obnova farního kostela Nanebevzetí Panny Marie v Předklášteří trvající několik let skončí v polovině roku 2022. Venkovní oprava kostela je již hotová a od loňského roku pracují restaurátoři na interiérech. Nyní se dokončují práce na hlavním oltáři, řekl tišnovský děkan Josef Rybecký.

Více o projektu "Obnova kostela Nanebevzetí Panny Marie v Předklášteří" naleznete na stránkách časopisu PROPAMÁTKY, Archiweb.cz a v reportáži TTV.

Náhled

Informační a turistické centrum Zelená Hora - soutěž o návrh - zná vítěze

Publikováno: 7.2.2022

Architektonická soutěž o návrh na INFORMAČNÍ A TURISTICKÉ CENTRUM ZELENÁ HORA, kterou vyhlásilo město Žďár nad Sázavou společně s Římskokatolickou farností Žďár nad Sázavou II, zná svého vítěze. Porotu nejvíce oslovil liberecký ateliér Petr Stolín Architekt, který navrhl jednopodlažní objekt se zelenou střechou.

Na stránkách Archiweb.cz a iDNES.cz si můžete přečíst více informací.

Náhled

Zlatá jeřabina

Publikováno: 24.5.2021

Římskokatolická farnost Jaroměřice nad Rokytnou získala 1. místo v anketě Zlatá jeřabina v kategorii Péče o kulturní dědictví s názvem: Obnova kostela sv. Markéty – záchrana kupole.

Více o velkolepém projektu "Záchrana kostela svaté Markéty v Jaroměřicích nad Rokytnou, barokní perly Vysočiny" naleznete na stránkách farnosti.

Uživatelský účet

Zapomněl jsem heslo