Boční oltář sv. Anny se nachází na evangelijní straně lodi a tvoří nedílnou součást interiéru kostela z druhé poloviny 18. století. Oltář je tvořený předsazenou hranolovitou menzou a architektonicky komponovaným edikulovým retáblem s oltářním obrazem sv. Anny v dekorovaném rámu, který je po stranách doplněn dvěma sloupy nesoucími otevřené volutové kladí. Oltář je završen výraznou zlacenou řezbou s křížem.
Po demontáži všech částí oltáře a odvozu do dílen následovala likvidace dřevokazného hmyzu, základní očištění prvků a odstranění předchozích nevhodných zásahů. Práce pokračovaly tmelením defektů. Z důvodů poškození hmyzem bylo nezbytné doplnit některé dřevěné prvky případně je zcela nahradit novými. Následovaly lokální retuše olejovými barvami. Po dokonalém očištění byly zlacené řezbářské prvky petrifikovány a napuštěny preventivním nátěrem. Následovalo šetrné mechanické a chemické čištění původního zlacení. Restaurátoři slepili popraskané a odklížené defekty ve dřevě a křídovém povrchu a doplnili chybějící částí řezeb. Poté byly všechny repase přebroušeny, dotvarovány a pozlaceny. U oltářního obrazu byla nejdříve upevněna barevná vrstva k podložce papírovým přelepem a poté sejmuto dublované plátno ze zadní strany obrazu. V další fázi restaurátoři odstranili zbytky adheziva ze zadní strany obrazu, vyrobili nový napínací rám a provedli rentoaláž na nové plátno. Následně byl sejmut starý lak, vytmeleny defekty barevné vrstvy, provedeny retuše a závěrečné lakování. Obraz restauroval PhDr. Pavel Klimeš, práce na oltářní architektuře prováděl R-Ateliér, Roman Dvořák a kolektiv.
Restaurátorské práce zastavily degradační procesy a zpevnily dřevní hmoty oltáře. U oltářního obrazu došlo k obnovení původní barevnosti a tím k celkovému zvýšení vnímání kvalit výtvarného díla. Restaurátorský zásah navázal na dlouhodobou postupnou a koncepčně cílenou obnovu interiéru kostela, kde jsou již všechny boční oltáře restaurovány.