Komunitní centrum LOTOS v Blansku

V roce 2017 se podařilo získat dotaci na výstavbu komunitního centra v Blansku ve výši téměř 13 mil. Kč. Tyto finanční prostředky byly poskytnuty z programu IROP (Integrovaný regionální operační program). Stavební práce byly zahájeny v září 2017 a dokončeny v říjnu 2018. Do konce roku 2018 byl objekt kompletně vybaven.

Předmětem projektu "Farní zahrada - škola pro život" byla výstavba dvojpodlažní budovy - komunitního centra, které je součástí Římskokatolické farnosti Blansko. Budova je tvořena klubovnami - dílnami, odpovídajícími skladovými prostory, společenskými vzdělávacími a herními místnostmi s nezbytným sociálním zařízením a bezbariérovým přístupem. Okolo centra jsou provedeny menší parkové úpravy.

V neděli 16. června 2019 žehnal nový komunitní centrum Lotos pražský arcibiskup, kardinál Dominik Duka, mimo jiné duchovní rádce Kolpingovy rodiny ČR, s níž farnost v Blansku spolupracuje při výchově dětí. Slavnost se konala rovněž jako zahájení oslav 880 let od postavení kostela svatého Martina na Starém Blansku.

Projekt byl financován z EU.

Římskokatolická farnost Blansko