Významné projekty

Oprava vnějšího zděného pilíře kostela Všech svatých v Rájci-Jestřebí

(dokončeno v roce 2022)

Předmětem projektu byla oprava tohoto poškozeného vnějšího opěrného pilíře na severní straně objektu kostela Všech svatých v Rájci-Jestřebí.

Oprava věže kostela sv. Cecílie v Dobrém Poli

(dokončeno v roce 2022)
Oprava věže kostela byla vyvolána havarijním stavem krovové konstrukce z roku 1903. Dřevokaznými činiteli byly poškozeny zejména pozednice, nosný rošt a hrotnice v takové míře, že nebylo možno uvažovat o smysluplné opravě krovu a přistoupilo se k jeho náhradě kopií.

Obnova střechy věže kostela sv. Petra a Pavla v Dalešicích

(dokončeno v roce 2022)

V rámci realizace byla demontována stará střešní krytina z Pz plechu a rovněž i dřevěné bednění, poté bylo bednění opět namontováno, konstrukce krovu očištěna a došlo k aplikaci chemické ochrany dřeva proti biotickým škůdcům.

Revitalizace a zpřístupnění zahrad NKP Petrov, Brno

(dokončeno v roce 2020)

Cílem projektu byla revitalizace a zpřístupnění zahrad v areálu Národní kulturní památky Petrov v Brně.

Přístavba a rekonstrukce Katolického gymnázia Třebíč

(dokončeno v roce 2019)

Cílem projektu byla především přestavba novodobého křídla budovy Katolického gymnázia Třebíč na moderní bezbariérový objekt, ve kterém vznikly dosud chybějící prostory odborných učeben a kabinetů pro výuku klíčových předmětů včetně vybavení a pořízení didaktických pomůcek.

Komunitní centrum Lipovec - Plášť Panny Marie

(dokončeno v roce 2019)

Cílem projektu bylo vybudovat centrum, které bude ctít principy komunitního rozvoje a komunitní péče, přičemž jeho náplň a tematické zaměření povede k rozvoji komunity, sociální integraci a prostředí příznivého pro život.

Komunitní centrum Dona Boska v Újezdě u Brna

(dokončeno v roce 2018)

Předmětem projektu byl vznik nového Komunitního centra Újezd u Brna. V rámci projektu došlo k rekonstrukci části fary a objektu oratoria, které slouží k setkávání komunity, k organizaci volnočasových aktivit a k výkonu sociální práce v podobě aktivizace rodin s dětmi, seniorů a zdravotně postižených osob.

Komunitní centrum LOTOS v Blansku

(dokončeno v roce 2018)

Cílem projektu "Farní zahrada - škola pro život" byla výstavba dvojpodlažní budovy - komunitního centra, které je součástí Římskokatolické farnosti Blansko.

Náhled

Přírodní hřiště pro mateřskou školku při Biskupském gymnáziu

(dokončeno v roce 2015)

Cílem projektu bylo vybudování přírodního hřiště pro mateřskou školku při Biskupském gymnáziu v Brně.