Komunitní centrum Lipovec - Plášť Panny Marie

Předmětem projektu "Komunitní centrum Lipovec" byly stavební úpravy objektu fary v Lipovci, v rámci kterých byly pro daný účel využity prázdné půdní prostory. V prostoru půdy byly vybudovány dvě společenské místnosti a zázemí komunitního centra – kuchyňka, WC se sprchou, samostatné WC a úklidová místnost. Další veřejné WC bylo zřízeno v přízemí (bezbariérové). Součástí projektu byla také kompletní oprava střechy, fasády, zpevnění soklových částí zdiva, nová příjezdová komunikace, kabelová elektropřípojka a odkanalizování objektu.

Stavební práce byly zahájeny v březnu 2019 a dokončeny v červenci 2019. 25. srpna 2019 bylo komunitní centrum Plášť Panny Marie slavnostně požehnáno a otevřeno veřejnosti.

Cílem projektu bylo vybudovat centrum, které bude ctít principy komunitního rozvoje a komunitní péče, přičemž jeho náplň a tematické zaměření povede k rozvoji komunity, sociální integraci a prostředí příznivého pro život.

Výstupem projektu je živé komunitní centrum, jakožto místo pro setkávání osob z řad různých skupin nejen farníků, ale celé obce Lipovec. Jsou zde realizovány sociální, vzdělávací i kulturní aktivity s cílem zlepšit sociální situaci jednotlivců i komunity jako celku.

Projekt byl financován EU.

Římskokatolická farnost Lipovec a Ostrov u Macochy

Stav fary před rekonstrukcí