Oprava střechy kostela Povýšení sv. Kříže v Drásově

Jedná se o středověký barokně upravený kostel s částečně dochovanými gotickými nástěnnými malbami s motivy z Kristova a Mariina života, který představuje hodnotnou stavební a umělecko-historickou památku a současně urbanistickou dominantu obce Drásov. Zásluhou Ministerstva kultury, Jihomoravského kraje, obce Drásov a mnohým darům farníků bylo možné v roce 2022 provést kompletní opravu střechy kostela Povýšení sv. Kříže v Drásově. Byla provedena oprava poškozené krovové soustavy, vyměněna střešní krytina, provedeno nové oplechování sanktusníku (nahrazení pozinku za měď), vyměněny klempířské prvky, dosazen nový hromosvod. Realizace provedla firma STŘECHY 1. Slezská s.r.o.

Cena realizace byla 2 555 485,- Kč (dotace HP: 470 000,- Kč, JMK 150 000,- Kč, obec 500 000,- Kč + dary farníků). Tato oprava získala cenu Zlatá cihla v kategorii A – obnova, či rekonstrukce památkově chráněných objektů a památek místního významu v soutěži Vesnice roku v Programu obnovy venkova.

Římskokatolická farnost Drásov

Z Drásovského zpravodaje o opravě kostela