Oprava kaple sv. Rocha v Mikulčicích poškozené po tornádu

Kaple sv. Rocha představuje hodnotný prvek venkovské sakrální památkově chráněné architektury. Po tornádu byla kompletně zdevastována, střecha komplet zmizela, létajícími předměty byla kompletně poškozena vnější i vnitřní omítka a také okna a vstupní dveře. V rámci darů po tornádu nám novou střechu, jako kopii té původní darovala včetně kompletní montáže firma Pila Lipůvka s jednatelem panem Jiřím Hlouškem. Dále bylo provedeno dozdění říms, zrestaurování štukatérských prvků, očištění a preparace vnitřních i vnějších omítek a jejich zapravení, oprava oken a dveří a konečný nátěr fasády a výmalba interiéru. Jako poslední byla provedena malba ornamentů lidovými malérečkami podle fotografií kaple před tornádem.

Celková částka opravy v roce 2022 je 350.000,- Kč, střechu vč. krytiny darovala firma Pila Lipůvka, cena stanovena cca 50.000,- Kč a zbylá rekonstrukce byla financována vlastními prostředky farnosti, posílenými peněžními dary donátorů.

Římskokatolická farnost Mikulčice

Fotogalerie farnosti